Tech

PLZEŇSKO

Plzeň prodá pozemky, kde stávalo Skleněné peklo

Smlouva o prodeji městských pozemků společnosti InterCora je připravena a zastupitelé města Plzně ji schválili. Plzeň prodá pozemky o celkové výměře 7 776 metrů čtverečních mezi ulicemi Těšínská, Jateční a Rokycanská.

PLZEŇSKO

V soutěži Stavba roku Plzeňského kraje je nominováno 18 staveb

Odborná porota dnes oznámila nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje 2023. Z 18 nominovaných staveb bude vybírat ty, které si ze soutěže letos odnesou ocenění.

PLZEŇSKO

Rokli V Lahošti v Plzni-Radobyčicích překlene lávka pro pěší a cyklisty

Ve čtvrtek 20. června byla položena mostní konstrukce lávky na novém úseku cyklostezky z Radobyčic do Útušic přes rokli V Lahošti.

PLZEŇSKO

Nové štítky na přejezdech v kraji posílí bezpečnost

Správa železnic začíná používat nové reflexní štítky s čísly přejezdů, které jsou lépe viditelné. V rámci pilotního projektu jimi osadí více než dvě desítky křížení ve Středočeském, v Plzeňském a Karlovarském kraji.

KARLOVARSKO

Ostrov: Profesionální i dobrovolní hasiči soutěžili ve vyprošťování (TV Západ)

V sobotu 18. května se na ostrovském Mírovém náměstí uskutečnila krajská soutěž profesionálních i dobrovolných hasičů ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel O pohár starosty města. Od ranních hodin se na místě shromáždily jednotlivé týmy i jejich technika.

PLZEŇSKO

Společnost G-3 s.r.o. vás spolehlivě zabezpečí od roku 1992

Věnujte se svému podnikání s jistotou, že je vaše firma v bezpečí. S komplexními bezpečnostními službami od společnosti G-3 s.r.o. od roku 1992 máte jistotu ochrany svých aktiv.

HRADECKO

Myslivci z Královy Lhoty chrání srnčata drony

Myslivecký spolek Králova Lhota spustil kontroly polí pomocí dronu s termovizí před senosečí na ochranu srnčat ukrytých v porostech. Tento moderní přístup, umožněný díky bezplatné podpoře majitele dronu, se ukazuje jako velmi účinný a představuje příklad pro další sdružení.

PLZEŇSKO

G-3 bezpečnostní servis s.r.o. zajistí ochranu vašeho majetku

Společnost G-3 s.r.o. poskytuje komplexní bezpečnostní služby již od roku 1992.

KARLOVARSKO

Ostrov: Společenství má již druhou fotovoltaickou elektrárnu (TV Západ)

Město Ostrov se kromě plánů na celkovou energetickou koncepci, zřízení funkce energetika města a snaze o lepší využití současných možností úspor, může inspirovat také v soukromém sektoru.

KARLOVARSKO

2004 – Cheb: Výstava v Bartoloměji ukazuje historii papíru (TV Západ)

Již pouze do konce května bude v chebském kostele svatého Bartoloměje k vidění výstava nazvaná Zkuste si to bez papíru. Expozice je věnována historii výroby papíru v chebském regionu, vývoji výrobní technologie a mnoha dalším zajímavostem.

PLZEŇSKO

Dronaři vylepšili aplikaci mapující dopravní nehody

S ještě lepší aplikací mapující dopravní nehody přišli plzeňští dronaři. Crash Inspektor, jak se vyvinutý software nazývá, umí kromě na milimetry přesného ortofoto snímku znázornit i 3D model dopravní nehody.

PLZEŇSKO

Univerzita otevřela samoobslužnou nonstop prodejnu potravin

Čtyři sta druhů zboží nabízí samoobslužná kontejnerová prodejna v kampusu ZČU. Je první svého druhu v ČR

KARLOVARSKO

Karlovy Vary: Zdravotní záchranáři ukázali nová auta a stan (TV Západ)

Ve čtvrtek 9. května byly v areálu Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje představeny nové přírůstky do vozové parku a stan pro pracoviště krizové připravenosti. Celková hodnota vystavené techniky se blíží 14 milionům korun. Auta budou sloužit jako doprovodná a technická.

HRADECKO

Žernov investuje do fotovoltaiky

Obec Žernov na Náchodsku úspěšně vybudovala fotovoltaickou elektrárnu, která pokrývá veřejné osvětlení. Plánuje rozšíření na další veřejné budovy a odesílání přebytečné energie do mateřské školy. Počáteční investice činila 600 tisíc korun s návratností pět let.

PLZEŇSKO

Inovujeme Plzeň letos propojí moderní technologie a zdravotnictví

Spojit inovace a moderní technologie se zdravotnictvím, medicínou, zdravým životním stylem a sportem se rozhodlo město Plzeň při letošním ročníku festivalu Inovujeme Plzeň, jedné z největších technologických přehlídek v Česku.

KARLOVARSKO

2004 – Cheb: Dokončují se opravy historických kašen na náměstí (TV Západ)

Po několikaměsíční přestávce se na chebské náměstí vracejí obě historické kašny. Restaurátoři v těchto dnech sestavují jejich jednotlivé díly.

KARLOVARSKO

2004 – Cheb: Kamera ukazuje živý pohled na náměstí (TV Západ)

Další novinkou, prostřednictvím které chce chebská radnice do města přilákat zahraniční i domácí turisty, je živý pohled na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad na internetových stránkách Chebu.