Finance

KARLOVARSKO

Region: Na přípravu a výstavbu parkovišť či nouzových nocovišť v Krušných horách dá kraj přes milion korun

Krušné hory jsou jedinečným místem, které nabízí svým návštěvníkům možnosti aktivního i pasivního vědomého odpočinku. Co jim ovšem chybí je kvalitní infastruktura. Ta je řešena v rámci Územní studie Krušné hory – západ (dostupnost rekreace,) na jejíž implementaci vyhlásil Karlovarský kraj v letošním roce nový dotační titul. Rada Karlovarského kraje na svém posledním zasedání odsouhlasila dotace čtyřem žadatelům ve výši necelých 1,4 milionu korun.

PLZEŇSKO

Plzeň drtivé většině domácností pro rok 2025 daň z nemovitosti nezvýší

Město Plzeň drtivé většině domácností pro rok 2025 daň z nemovitých věcí v rámci svých kompetencí meziročně nezvýší, rozhodli o tom zastupitelé.

KARLOVARSKO

2004 – Sokolov: Chystají se změny v MHD (TV Západ)

Na řadu změn se musí připravit cestující, kteří využívají autobusy sokolovské Městské hromadné dopravy. Od prvního července dojde totiž ke zrušení osmi ze současných čtrnácti linek.

ÚSTECKO

Dluhová poradna v Ústí nad Labem

Pro všechny, kteří potřebuji pomoci s dluhovou situací, je nově otevřena dluhová poradna v Ústí nad Labem. Stačí se předem objednat či si s dotazem zavolat a dostanete okamžitou radu, jak se zbavit dluhů. Poradí Vám zde s insolvencí, osobním bankrotem nebo třeba konsolidací. Hlavními přednostmi jsou diskrétnost a rychlá reakce. Nebojte se zeptat a vkročte na cestu k životu bez dluhů.

BUDĚJOVICKO

Jak se oddlužit v Českých Budějovicích

V rámci Jihočeského kraje jsme realizovali mnoho oddlužení jednotlivců a manželů. Nyní dluhová poradna České Budějovice nabízí také možnosti porady ohledně konsolidace a refinancování. Osobní bankrot či insolvence nemusí být pro každého. Naštěstí existují také další způsoby, jak se správně oddlužit. Začněte řešit svoje dluhy co nejdříve. Uhradíte méně na úrocích a odměnách exekutorů.

PRAHA

Snadné vyřízení oddlužení v Praze

Na základě vysoké poptávky vznikla nová insolvenční poradna přímo v hlavním městě. Je volně přístupná každému, kdo řeší špatnou finanční situaci nebo má dluhy. Kvůli vysokému zájmu je nutné se předem objednat. Řešení oddlužení v Praze nebylo nikdo snadnější. Získáte informace k insolvenci či osobnímu bankrotu ve srozumitelné formě.

KARLOVARSKO

Kynšperk: Pokračuje záchrana středověké brány a vedlejší synagogy (TV Západ)

Pravděpodobně poslední dochovaná středověká brána v regionu se nachází v Kynšperku nad Ohří. Je připomínkou mohutného opevnění a město se nyní pokouší o její záchranu včetně vedlejší bývalé židovské modlitebny. Důležitým momentem celé situace bylo odkoupení obou budov, protože město děsil jejich technický stav.

KARLOVARSKO

2004 – Sokolov: Atleti se na Baníku dočkají nového zázemí (TV Západ)

V závěru června bude první etapou zahájena rozsáhlá rekonstrukce sportovního areálu Baníku v Sokolově. Do konce letošního roku proběhne celková oprava dvou chátrajících budov u Brány borců na hlavním stadionu.

KARLOVARSKO

2004 – Cheb: Začaly úpravy hradního příkopu (TV Západ)

Příkop v sousedství chebské Hradební ulice a jeho okolí procházejí v těchto dnech rozsáhlými úpravami. Po jejich dokončení zde mají vyrůst dvě nová dětská hřiště.

KARLOVARSKO

2004 – Sokolov: Poslední úsek cyklostezky na jezero Michal bude letos (TV Západ)

Nová cyklostezka z centra Sokolova k jezeru Michal bude v provozu možná už v letošním roce. Zdejší radnice dokončuje přípravy výstavby posledního úseku podél Lobezského potoka.

PLZEŇSKO

Trojka vypisuje čtyřletý grant na významné kulturní akce

Významné kulturní a umělecké projekty mohou na Trojce získat grant rovnou na čtyři roky. Centrální obvod tak chce podpořit špičkové akce z oblasti performativního a audiovizuálního umění, které zde přispívají k rozvoji kulturního života.

PLZEŇSKO

Chytrej výčep má první výsledky. Prazdroj vyvinul úspornější chladič

Projekt Chytrej výčep od Plzeňského Prazdroje, který má hospodám přinést podstatné snížení spotřeby energií, má první výrazné výsledky.

KARLOVARSKO

2004 – Sokolov: Město chce prodat akcie Sokolovské uhelné (TV Západ)

Město Sokolov chce prodat své akcie Sokolovské uhelné jejímu novému majiteli společnosti Sokolovská těžební, která má po privatizaci povinnost nabídnout odkoupení cenných papírů všem menšinovým akcionářům.

PLZEŇSKO

Stále víc bytových domů v kraji chce připojit na fotovoltaiku

Obyvatele lákají úspory. Napojit na solární panely nejde ale všude.

PLZEŇSKO

Společnost G-3 s.r.o. vás spolehlivě zabezpečí od roku 1992

Věnujte se svému podnikání s jistotou, že je vaše firma v bezpečí. S komplexními bezpečnostními službami od společnosti G-3 s.r.o. od roku 1992 máte jistotu ochrany svých aktiv.

PLZEŇSKO

Získejte peníze za váš šrot!

Připojte se k letnímu úklidu s Kovošrot Suda Plzeň a získejte nejlepší ceny za vaše železné předměty! S tradicí od roku 1991 nabízíme férové a aktuální ceny za recyklaci železa.

BUDĚJOVICKO

Průvodce na hradech a zámcích vítán! Zájem o tuto práci stoupá!

Tereza Brzáková působí již desátou sezonu jako průvodkyně na zámku Hluboká. Brigádníci jsou nabíráni od ledna, přičemž vrchol turistické sezony je v červenci a srpnu. Uchazeči s více jazyky jsou preferováni, přičemž největší poptávka je po angličtině a němčině.

KARLOVARSKO

Sokolov: SUAS a Kraj žádají vládu o podporu v přechodném obdobím (TV Západ)

V sídle největšího dodavatele tepla v Karlovarském kraji, firmy SUAS Group, se v úterý 28. května uskutečnilo společné jednání a tisková konference za účasti hejtmana Petra Kulhánka, radního Patrika Pizingera a zástupců zmíněné společnosti.

PRAHA

Migrace v Praze navýšila českou populaci o téměř 100 tisíc

Podle analýzy cizinecké policie bylo na konci roku 2022 v Praze přibližně 170 tisíc Ukrajinců, 31 tisíc Slováků, 27 tisíc Rusů a dalších cizinců. Migrace zvýšila českou populaci téměř o 100 tisíc. Počet cizinců v Praze vzrostl zejména po ruském útoku na Ukrajinu v únoru 2022.

PLZEŇSKO

Brigád pro studenty je na Plzeňsku nedostatek

Pracovní agentury jich na prázdniny nabízejí ještě méně než po covidu. Loňský výrazný propad se letos opakuje.

BUDĚJOVICKO

Výstavba u Vrbenských rybníků - souboj ochránců a investorů

Kontroverzní plány na výstavbu u Vrbenských rybníků, které jsou součástí chráněné sítě Natura 2000, vyvolávají spory. Biolog Jiří Řehounek varuje před negativními dopady na ptactvo, zatímco starosta Hluboké Tomáš Jirsa podporuje výstavbu bytů.

LIBERECKO

Historická továrna Bekon v Hrádku nad Nisou mizí

V Hrádku nad Nisou začala demolice historického továrního komplexu Bekon, sloužícího jako textilka. Do srpna 2023 mají zůstat jen komín a správní budova, a demolice bude stát 28 milionů Kč. Město areál koupilo v roce 2015 za 6 milionů Kč.

PRAHA

Rohanský ostrov - tisíce nových bytů a škola pro tisíc žáků

Na Rohanském ostrově v Praze vznikne přes dva tisíce nových bytů a nová základní škola pro téměř tisíc žáků. Developer do projektu investuje téměř miliardu korun. Finance poputují do speciálního fondu na infrastrukturní projekty, jako jsou školy či silnice.

OLOMOUCKO

ČNB odhalila zlatou minci s motivem Olomouce

Česká národní banka (ČNB) představila novou zlatou pamětní minci s motivem Olomouce, jejímž autorem je akademický sochař Zbyněk Fojtů. Mince je součástí cyklu "Městské památkové rezervace" a zobrazují významné architektonické památky města. Vyrobilo ji patnáct tisíc kusů ze zlata o ryzosti 999,9.

PRAHA

Štíhlá výroba: Klíč k efektivnějšímu a flexibilnějšímu podniku

Koncepty štíhlé výroby se v praxi uplatňují již několik desítek let, dříve však byly tento koncept stěžejní pouze pro velké podniky. Postupně se však díky vysoce konkurenčnímu prostředí začal prosazovat i ve středně velkých a malých podnicích. Prostě všude tam, kde dochází k výrobním a logistickým procesům, na nichž je efektivita podniku závislá. Jak můžete implementovat štíhlou výrobu do vašeho podniku i vy?

PRAHA

Pokles cen hypoték oživil bytovou výstavbu

Pokles cen hypoték přispěl k oživení bytové výstavby a trhu nemovitostí. Za první čtvrtletí roku 2024 bylo rozestavěno téměř 1 800 bytů, což znamená nárůst oproti předchozímu čtvrtletí. Avšak počet stavebních povolení v Praze klesl.

BUDĚJOVICKO

Kovosvit na pokraji krachu - zůstalo jen 44 zaměstnanců

Ve strojírenské firmě Kovosvit zůstalo jen 44 zaměstnanců, zatímco téměř dvě stovky podaly hromadné výpovědi kvůli nedostatku výplat od března. Insolvenční řízení bylo zahájeno, firma čelí dluhům přes miliardu korun. Kovosvit potřebuje radikální restrukturalizaci na záchranu.

BUDĚJOVICKO

Čínský gigant Nobo otevře továrnu v Českých Budějovicích

Čínská firma Nobo Automotive Systems plánuje otevřít výrobní závod v Českých Budějovicích. Zpočátku zaměstná 30 lidí, s cílem dosáhnout přes 500 zaměstnanců do roku 2027. Firma bude vyrábět a montovat autosedačky.

PLZEŇSKO

Škoda JS se vrátila do ziskového hospodaření

Provozní zisk ve výši téměř 250 milionů korun při celkových tržbách 3,3 miliardy korun vykázala za loňský rok 2023 ŠKODA JS a.s. Jedná se o auditované hospodářské výsledky (dle českých účetních standardů).

BUDĚJOVICKO

Kovosvit v insolvenci - zaměstnanci bez výplat

Kovosvit, tradiční výrobce obráběcích strojů, čelí vážným finančním problémům a podal návrh na insolvenci. Zaměstnanci nedostali výplaty za březen a duben a hrozí odchod většiny pracovníků. Insolvenční soud schválil tříměsíční moratorium, ale věřitelé i odboráři jsou skeptičtí ohledně restrukturalizace.