Sport

PLZEŇSKO

Giant liga pokračuje, jede se GP Auto Matulka

GIANT LIGA PLZEŇ 2024 – osmý závod 23. ročníku seriálu Giant Liga Plzeň 2024 pokračuje ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ.

PLZEŇSKO

Startuje Olympiáda dětí a mládeže, kraj reprezentuje 253 sportovců

Slavnostním zahájením ve stylu olympijských her začiná v neděli 23. června již 21. ročník Olympiády dětí a mládeže v Českých Budějovicích.

PLZEŇSKO

Do Viktorie míří z Rakouska gólman a obránce

Brankářský tým Viktorie Plzeň hlásí novou posilu. Stává se jí třiadvacetiletý rakouský brankář Florian Wiegele, jenž přichází z Leobenu.

KARLOVARSKO

Karlovarsko: Bezpečně u vody, užijte si příjemné chvíle u vody bez starostí

Začíná další ročník preventivního a bezpečnostního opatření „Bezpečně u vody“ zaměřeného na rizikové faktory pobytu u vodních ploch a na vodních cestách. Dětem už brzy začnou prázdniny a dospělým období dovolených. Slunečné počasí přeje zejména letním radovánkám a jednou z nich je pobyt u vody. Ten může být zpříjemněním horkých slunečných dní, ale také noční můrou, pokud opomeneme základní pravidla bezpečného pobytu u vody.

PLZEŇSKO

Plzeň hostí koloběžkové mistrovství republiky

I výroční 25. ročník Zlaté koloběžky Plzně táhne, na závody je přihlášeno přes 170 závodníků, což je číslo podobné před covidovým ročníkům.

PLZEŇSKO

Na Borské přehradě bojovaly dračí lodě

Na Borské přehradě se jel 15. ročník tradičního závodu velkých lodí Pilsner Dragons Cup 2024. Svůj závod měly i základní a střední školy.

PLZEŇSKO

Viktoriáni odstartovali letní přípravu. Na soustředění je prověří i Kodaň

V pondělí dopoledne odstartovala viktoriánům letní příprava na sezonu 2024/2025. Trenér Miroslav Koubek přivítal v kabině jak nové posily, tak mladíky z klubové akademie.

KARLOVARSKO

2004 – Sokolov: Atleti se na Baníku dočkají nového zázemí (TV Západ)

V závěru června bude první etapou zahájena rozsáhlá rekonstrukce sportovního areálu Baníku v Sokolově. Do konce letošního roku proběhne celková oprava dvou chátrajících budov u Brány borců na hlavním stadionu.

PLZEŇSKO

Hospoda Na Spilce zve na živé vysílání zápasů naší reprezentace na ME

Sportovní fandové vědí, že sdílená radost z vítězství se násobí, a i případná prohra se ve stejně naladěné společnosti zvládne lépe.

PLZEŇSKO

Sportmanie ovládne v srpnu park za OC Plaza, předznamená ji roadshow

Plzeň znovu zažije největší sportovní akci pro širokou veřejnost – Sportmanie Plzeň 2024 odstartuje v parku na levém břehu Mže za OC Plzeň Plaza v sobotu 17. srpna a potrvá do neděle 25. srpna.

PLZEŇSKO

Košutečtí fotbalisté mají opravené hřiště. Zdevastovali ho divočáci

Fotbalový oddíl kopané TJ Plzeň Košutka ve čtvrtek 13. června 2024 slavnostně otevřel zrevitalizované hřiště ve Vinické ulici. Poté, co trávník fotbalistům na podzim roku 2022 rozryla divoká prasata, musel klub zajistit jeho úpravu a zabezpečení.

PLZEŇSKO

Viktorka posiluje, přichází Daniel Vašulín

Ještě před startem přípravy představuje Viktorka další letní posilu. Červenomodrý dres bude oblékat útočník Daniel Vašulín, jenž přichází z Hradce Králové a v DOOSAN Areně podepsal tříletý kontrakt.

KARLOVARSKO

Region: V Nejdku se vzpomínalo na Petra Rutrleho

I v letošním roce se na Limnici, tedy stadionu, kde své domácí zápasy hraje FK Nejdek, vzpomínalo na bývalého kolegu Petra Rutrleho z 1. OOK Karlovy Vary, který byl velkým sportovním nadšencem. V pátek 7. června 2024 se totiž uskutečnil již tradiční fotbalový zápas, který je věnován právě bývalému policistovi, který bohužel odešel v roce 2015 po těžké nemoci v pouhých 47 letech do policejního nebe.

KARLOVARSKO

Region: Nejlepší sportovci chebských škol převzali ocenění

V obřadní síni radnice se dnes uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců chebských základních a středních škol. Z rukou místostarosty Pavla Pagáče, radní pro oblast školství Štěpánky Černé, tajemníka chebské radnice Václava Sýkory a předsedy okresní rady Asociace školních sportovních klubů Jana Žídka převzali diplomy, upomínkové plakety a věcné dárky.

PLZEŇSKO

Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Habermann

Sedmý díl GIANT LIGY v Plzni se jel jako test před blížícím se mistrovstvím republiky. Teplota na Rapidu ukazovala tentokrát 17 °C. Závodníci i tak absolvovali závod ve vysokém tempu ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ.

PLZEŇSKO

Plzeň bude hostit juniorské mistrovství světa v orientačním běhu

Tři sta tisíc korun z rozpočtu Odboru sportu Magistrátu města Plzně má být poskytnuto jako podpora dvou sportovních akcí konaných letos v Plzni.

PLZEŇSKO

Giant liga pokračuje, v dresu lídra Maximilian Kerl

GIANT LIGA PLZEŇ 2024 – sedmý závod 23. ročníku seriálu Giant Liga Plzeň 2024 pokračuje ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ. V dresu lídra seriálu, se po těžkém závodu v Brdech představí Maximilian Kerl (Auto Škoda MB).

KARLOVARSKO

Sokolov: Koupaliště Michal zahájilo jubilejní sezónu novinkami ve vybavení i službách

I přes proměnlivé počasí odstartovala ve čtvrtek 6. června 2024 jubilejní 20. sezóna přírodního koupaliště Michal u Sokolova, které je ve společném vlastnictví skupiny SUAS GROUP a města Sokolov. Na návštěvníky čeká nejen průzračná voda, nekonečně dlouhá pláž, a ještě delší tobogan, ale také řada novinek, jako je nové workoutové hřiště, chill zóna a půjčovna paddle boardů.

PLZEŇSKO

Memorandum prohloubí spolupráci s basketbalisty a volejbalisty

Zástupci města Plzně, Plzeňského kraje a sportovních organizací podepsali ve středu 5. června 2024 v Petákově sále na plzeňské radnici memorandum o podpoře basketbalistů a volejbalistů. Jeho smyslem je umožnit těmto sportovcům systematickou přípravu a péči.

KARLOVARSKO

Sokolov: Vyhlášení sportovců roku 2023 účastníci nezapomenou (TV Západ)

Letošní předávání ocenění v anketě Sportovec roku v Sokolově se pro všechny účastníky stal opravdu nezapomenutelné. Během slavnostního večera v pondělí 20. května se pár desítek minut řešila závada na elektrickém vedení, ale pohotový moderátor a vstřícní diváci se se situací vyrovnali s humorem a večer tímto dostal nečekanou podobu.

PLZEŇSKO

Dweh a Souaré přestupují do Viktorky

Hostování Sampsona Dweha i Cheicka Souarého z Vyškova se mění v trvalý přestup. Viktoria využila u obou hráčů opci a podepsala s nimi nové tříleté smlouvy. Červenomodrý dres tak budou oblékat nejméně do roku 2027.

BRNĚNSKO

Ostravští atleti míří na mistrovství Evropy

Ostravští atleti se pilně připravují na nadcházející mistrovství Evropy. Mezi hlavní postavy patří nadějný oštěpař, jenž analyzoval svou formu po přípravném soustředění a cílem je přístupit v Římě v nejlepší kondici. V boji se silnými soupeři, jako je Julian Weber, věří, že klíčová bude precizní příprava.

PARDUBICKO

Radoslav Kováč trénuje Liberec - ambice rostou

Čtyřiačtyřicetiletý Radoslav Kováč se stal novým trenérem severočeského klubu Liberec. Potvrdil to na tiskové konferenci a odhalil, že jej klub vykoupil ze smlouvy v Pardubicích. Nový majitel klubu, Ondřej Kania, má s týmem velké ambice.

PLZEŇSKO

Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Kobr

Pátý díl GIANT LIGY v Plzni se jel za příjemného letního počasí, kdy teplota na Rapidu ukazovala na teploměru 21 °C. Závodníci a diváci tak měli skvělé podmínky ke sledování závodu ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ.

PLZEŇSKO

Plzeň rozdělí peníze sportovcům, na akce, pro kluby a vylepšení areálů

Téměř 2,5 miliony korun podpoří město sportovní akce konané v letošním roce na území Plzně. Patnácti klubům na organizaci sportovních událostí přerozdělí 685 tisíc korun, schválila to Rada města Plzně.

KARLOVARSKO

Region: Světoví šampioni obdrželi Cenu primátorky města Karlovy Vary

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová dnes osobně pogratulovala k fenomenálnímu úspěchu třem členům týmu hokejových mistrů světa – Ondřeji Beránkovi, Radimu Rulíkovi a Jiřímu Kalousovi. Všichni tři část své kariéry propojili s Karlovými Vary.

PLZEŇSKO

Viktorka hlásí první posilu, přichází Tom Slončík

Jen pár dnů po konci sezony vítá Viktorka první letní posilu. Je jí devatenáctiletý záložník Tom Slončík, jenž přichází do Štruncových sadů ze Zlína. V Doosan Areně podepsal smlouvu na 4 roky.

PLZEŇSKO

Železná Ruda pokřtěna! Trasy šumavskou divočinou si užilo přes 1 200 běžců

Premiérová zastávka Běhej lesy v Železné Rudě byla horským závodem se vším všudy. Šumava přivítala přes 1 200 závodníků počasím, které ani jednomu z nich nedalo nic zadarmo.

PLZEŇSKO

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

PLZEŇSKO

Kriterijní Giant liga pokračuje na Lopatárně GP Rafkárna

GIANT LIGA PLZEŇ 2024 – pátý závod 23. ročníku seriálu Giant Liga Plzeň 2024 pokračuje ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ. V dresu lídra seriálu, tak po čtvrtém závodě uvidíme Richarda Kobra (ACS DEVELOPMENT).