PLZEŇSKO

Dvanáctá náplavka k světu oživí v srpnu Doubravku

V jiném termínu, v jiné lokalitě, ale se zajímavým kulturním programem, který každoročně přiláká tisíce návštěvníků. Tentokrát koncerty, tančírny, promítání, jóga nebo program pro děti doplují z centra Plzně „až“ na břeh Úslavy na Doubravku, a to v srpnu. Festival se bude konat v termínu od 23. srpna do 14. září. 

„Doubravka, čtvrť připojená k Plzni roku 1924, letos slaví 100 let od svého vzniku. K narozeninám si kromě našeho festivalu nadělila i odstranění zpustlé budovy Carimexu. Tenhle prostor poblíž Úslavy právě kvůli téhle nevzhledné černé stavbě dlouhé roky strádal, a my ho moc rádi pomůžeme oživit, aby byl zase k světu,“ prozradila Lucie Chmelíková, jedna z organizátorů festivalu ze spolku k světu. „Zavedený festival mění lokalitu i termín konání. Tradiční koncept, kdy každý den v týdnu připadá jednomu žánru nebo typu akce, jak jsou návštěvníci z předchozích let zvyklí, však zůstává. Pondělí budou patřit promítání, v úterý se bude na náplavce tančit, ve středu břeh rozehraje DJ a od čtvrtka do soboty koncerty,“ uvedla Chmelíková.

Ve festivalový prostor se letos promění Letenské nábřeží. Mezi mosty přes Rokycanskou a Těšínskou ulici vzniknou tři zóny. „Trochu netradičně začneme proti proudu, od mostu v Těšínské ulici, kde se bude odehrávat hlavní program a návštěvníci zde najdou kromě občerstvení a informačního koutku i první pomoc. Hlavním lákadlem střední části Náplavky bude pojízdná Sauna k světu., kterou jsme loni otestovali na Soutoku. Ve třetí části místo najde kreativní zóna, hřiště s herními prvky pro malé i velké i půjčovna lodí, letos doplněná o paddleboardy. Lákadel je hodně, že by za námi lidé nepřišli, se nebojíme. Naši příznivci si nás jistě najdou. Z centra města jsou to dva kilometry, Doubravečtí mají co slavit a rozhodně je, na co se těšit, třeba na hudební show skupiny Showtime nebo na koncert pop-rockové kapely Geronimo,“ je přesvědčená Chmelíková, která všechny zve: „Přijďte si užít léto na Letné, chybět nebude program pro děti, ani historický šerm, když už slavíme tu stoletou historii Doubravky.“

„Letenské nábřeží má bohatou historii spojenou s rozvojem Doubravky a je klíčovým prvkem v jejím příběhu, proto jsem moc rád, že se letošní festival Náplavka k světu. přesune právě sem,“ uvedl starosta Plzeň 4 Tomáš Soukup. „Během oslav se zaměříme na propojení této historie s našimi událostmi a aktivitami, abychom oslavili kulturní dědictví tohoto úžasného místa a nejen připomněli minulost, ale také vytvořili příležitost pro vznik místní komunity a budování lepší budoucnosti pro Doubravku a její obyvatele,“ dodal Soukup. „Festival podpoří lokální podniky a podnikatele, kteří tvoří jádro naší komunity, za což jsem moc rád. Organizátoři oslovili místní firmy a podpoří lokální produkty. O občerstvení se postarají doubravecké kavárny, vinotéky a další podniky, například minipivovar z Újezda,“ řekl Soukup.

Více informací a kompletní program na naplavka.ksvetu.cz a na FB profilu.