PARDUBICKO

Svitavy ovládly regionální soutěž ve vyprošťování

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje uspořádal v Moravské Třebové na náměstí regionální soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod. Soutěže se zúčastnila čtyři družstva z HZS Pardubického kraje a čtyři družstva HZS Královéhradeckého kraje. Další družstvo bylo ze Správy železnic JPO Česká Třebová.

Při disciplíně sbíraly jednotlivá družstva body za taktiku a techniku provedení zásahu, první předlékařskou pomoc a také za dobu provedení zásahu. Všichni soutěžící se pustili do boje s maximálním nasazením, ale vítěz může být jen jeden. K tomu tam byl tým rozhodčích, který posuzoval práci jednotlivých týmů.

Na přípravě zázemí pro tuto soutěž se podíleli převážně příslušníci ze Svitavského okresu, kterým patří velké poděkování za přípravu zázemí, a nejen jim, ale i všem ostatním, kteří se účastnili této akce.

A jak to vlastně dopadlo? Nejvíce bodů se podařilo nasbírat domácímu týmu ze Svitav, k čemuž jim velmi gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů. Pořadí dalších týmů je uvedeno v přiložených tabulkách včetně bodového hodnocení.

Ještě jednou všem soutěžícím gratulujeme k jejich výsledkům a pořadatelům děkujeme za přípravu zázemí. Děkujeme také městu Moravská Třebová za umožnění konání těchto závodů..