PLZEŇSKO

Rekonstrukce Zbrojnické pokročila, na náměstí můžete Prešovskou a Dominikánskou

Do centra se tak nyní řidiči dostanou dvěma vjezdy, a sice Prešovskou ulicí od synagogy a Dominikánskou ulicí od Rychtářky. Výjezd z náměstí je možný opět dvěma způsoby, tedy Dřevěnou ulicí do Pallovy ulice a Rooseveltovou ulicí směr Lochotín. S orientací v centru pomáhají přenosné dopravní značky, které ale už několikrát neznámí pachatelé otočili, čímž komplikují dopravu. Městská policie proto zvyšuje kontrolu značení. 

Uzavírka Františkánské ulice, která sloužila jako jeden z příjezdů na náměstí Republiky, potrvá do 1. listopadu a je 4. etapou rozsáhlé rekonstrukce. Ta odstartovala 11. května a zahrnuje úsek jižní části náměstí Republiky a Zbrojnické ulice. Důvodem akce za celkem 77 milionů korun je nevyhovující technický stav trati. Současně jde o poslední z velkých rekonstrukcí v okolí náměstí. 

Na náměstí Republiky od ulice Bedřicha Smetany do Františkánské ulice je rekonstruován tramvajový pás. Od Františkánské ulice až do Šafaříkových sadů se rekonstrukce týká celého uličního profilu, kdy kromě kolejí dojde i k výměně všech sítí, tedy vodovodu, plynovodu, kanalizace, veřejného osvětlení. Nové budou chodníky a také celá komunikace. Investorem jsou Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) a Vodárna Plzeň.