PLZEŇSKO

Spolek Pěstuj prostor zve na přednášku o vizuálním smogu

Kdo je Veronika Rút?

Veronika Rút je multidisciplinární designérka s více než 10 lety zkušeností v oblasti brandingu. Založila vlastní design studio a od roku 2015 se zaměřuje na kultivaci veřejného prostoru ve městech. Své odborné znalosti a dovednosti využívá k tomu, aby pomáhala starostům a městským zastupitelům hledat a obnovovat skutečnou identitu měst pod nánosem vizuálního smogu.

O přednášce

Přednáška se bude věnovat tématu vizuální identity městského veřejného prostoru, která je dnes často narušována nadměrnou a nevhodně umístěnou reklamou. Veronika Rút se podělí o své zkušenosti a představí konkrétní příklady úspěšných projektů zaměřených na zlepšení vizuálního prostředí měst.

    • Datum a čas: 11. června 2024 od 18.00 hodin

    • Místo konání: Jednota, Martinská 3, Plzeň

    • Vstupné: Dobrovolné

Přijďte se dozvědět více o tom, jak můžeme společně přispět k vytvoření čistšího a vizuálně příjemnějšího prostředí ve městech.

Akce se uskuteční za podpory Statutárního města Plzeň a Ministerstva kultury. 

*** 

FB událost: https://www.facebook.com/events/460583506562870

Kontakt: https://www.facebook.com/vizualnismogvPlzni

O Jednotě: Komunitní prostor Jednota je otevřeným místem pro setkávání, diskuse a kreativní činnosti v srdci Plzně. Nabízí prostor pro různé kulturní a vzdělávací akce, které přispívají k rozvoji místní komunity.

O Veronice Rút: Veronika Rút je uznávanou odbornicí v oblasti designu a vizuální komunikace. S více než desetiletou praxí v brandingu a veřejném prostoru si získala respekt jako inovativní designérka a kritička vizuálního smogu. Je zakladatelkou vlastního designového studia a od roku 2015 působí jako terapeutka českých měst.