PLZEŇSKO

Rychlostní maraton - kontroly na 32 místech !

Rychlostní Maraton bude ve středu 9. dubna po celé ČR, zaměřený na kontrolu rychlosti. V Plzeňském kraji proběhne na 32 místech, včetně Plzně. Do výběru lokalit se zapojili i občané, kteří navrhovali rizikové oblasti. Akce odhalila, že víc než polovina řidičů překračuje rychlost.


Již tuto středu 9. dubna se po celé České republice uskuteční každoroční akce s názvem Rychlostní Maraton. Policie se zaměří na kontrolu dodržování rychlostních limitů a Plzeňský kraj nebude výjimkou.

Řidiči by měli být ostražití zejména v některých ulicích Plzně jako jsou Rokycanská a Domažlická, dále pak v Havlíčkově ulici ve Starém Plzenci, na hlavní silnici I/26 v Chotěšově, nebo v ulici 5. května v Blovicích. Na Plzeňsku bude měření probíhat celkem na dvaatřiceti určených místech.

Policie zdůrazňuje, že kontrolám neuniknou ani dálniční úseky. Policisté mohou měřit rychlost od Zbiroha až k německým hranicím, čehož by si měli být vědomi všichni řidiči v regionu. Tato akce není zaměřena pouze na jeden den - kontrola rychlosti probíhá kontinuálně celé roky.

Výběr lokalit, kde bude probíhat měření, není výsledkem pouze policejního rozhodnutí. Do výběru byly zapojeni i občané, kteří měli možnost navrhnout rizikové oblasti, kde by si přáli vidět zvýšenou policii přítomnost z hlediska dopravní bezpečnosti. Tato spolupráce mezi policií a veřejností umožnila vytipovat až 90 různých míst v Plzeňském kraji, kde bude měření rychlosti probíhat.

V předchozích letech akce odhalila, že více než polovina kontrolovaných řidičů překračovala stanovenou rychlost. Tato čísla ukazují, že i přes informovanost veřejnosti o plánovaných kontrolách, mnozí řidiči přesto porušují předpisy.

Přehledná mapa kontrolních bodů