PLZEŇSKO

Opilec v Plzni se představil se jako Hitler

Strážníci v Plzni museli zasahovat u opilého muže ležícího na chodníku. Představil se jako Adolf Hitler, což situaci ztížilo. Spal na matraci uprostřed ulice, silně ovlivněn alkoholem s 2,18 promile. Byl převezen na záchytnou stanici.


Strážníci v Plzni museli zasahovat v noci, když obdrželi oznámení o muži ležícím nehybně na chodníku ve vnitrobloku Hrádecké ulice na Doubravce. Kolemjdoucí se ho neúspěšně pokusil probudit, situaci vyřešili až přítomní strážníci. Při žádosti o prokázání totožnosti představil jako Adolf Hitler. 

Muž spal uprostřed ulice na matraci, což je oblast, kterou běžně projíždějí auta, a nezdálo se mu to neobvyklé. Tato situace opět potvrzuje staré rčení, že jak si kdo ustele, tak si také lehne.

Po chvíli spolupráce se muž znovu zabalil do své bundy, jako by byla peřina, a opět usnul. Jeho stav byl silně ovlivněn alkoholem, který způsobil problémy s koordinací a vnímáním místa a času. S ohledem na jeho bezpečnost ho strážníci převezli na záchytnou stanici určenou pro převoz podnapilých osob.

Dechová zkouška ukázala, že dotyčný měl v krvi 2,18 promile alkoholu. Strážníci rovněž zjistili skutečnou totožnost muže, který nakonec nebyl známým diktátorem, ale jednapadesátiletým obyvatelem z Domažlicka.