
Během víkendu 24. a 25. května se Plzeň stane centrem české gastronomie díky Elimon FRESH festivalu, konanému za obchodním centrem Plaza. Návštěvníci zažijí kulinářské a hudební zážitky. Program zahrnuje vystoupení Petra Heneše, Martina Jiskry, cooking show Zdeňka Pohlreicha a koncert Davida Kollera. Festival obohatí Gault&Millau POP battle a ochutnávky vín a piv.
Plzeň se stane centrem české gastronomie během nadcházejícího víkendu 24. a 25. května, kdy se v parku za obchodním centrem Plaza uskuteční Elimon FRESH festival. Tento festival, který nabízí nejen kulinářské zážitky, ale i hudební vystoupení, podpoří město Plzeň.
Organizátoři slibují pestrý program s jedinečnými gastronomickými zážitky. Mezi účastníky se objeví například Petr Heneš s jeho olomouckým Long Story Short, který přiveze kreativní kuchyni či Zájezdní hostinec U Jiskrů, představující tradiční českou kuchyni pod taktovkou Martina Jiskry. Japonské delikatesy nabídne Yamaya powered by Ploom, vedená Markem Horou.
Festival nabídne i autentické asijské chutě v zóně WOK & SPICES a atraktivní zážitky v Heinz Grill akademii s argentinským grilem Piantado. Příchozí se mohou těšit na cooking show Zdeňka Pohlreicha, Ivety Fabešové a dalších známých osobností.
Tento rok je festival obohacen o Gault&Millau POP battle, což slibuje kulinářské souboje populárních podniků. Sobotní večer oživí koncert Davida Kollera, zatímco inspirativní rozhovory z TALK STAGE budou probíhat celý víkend.
Vinařská zóna bude opět součástí festivalu. Návštěvníci budou mít možnost degustovat vína z pokaždé jiných koutů světa, jako například Jižní Afrika, prostřednictvím 16 českých vinařství, Prosekárny či Good Hope Wines. Nechybí ani možnost řízených degustací.
Šest zástupců řemeslných pivovarů představí netradiční chutě i klasiku českého piva. Festivalový program nebude opomíjet ani děti, pro které je připraven speciální program.
Vstupenky a další podrobnosti jsou k dispozici na oficiálních stránkách www.freshfestival.cz a na ticket portálu.