Tragická nehoda v areálu galvanovny v Písku: 17. prosince spadli do technologické šachty dva muži; jeden zemřel, druhý byl převezen do nemocnice. Hasiči je vyprošťovali z 4–5m hloubky, policie případ vyšetřuje.
Tragická nehoda se stala ve středu 17. prosince odpoledne v areálu Galvanovny v Písku. Dva muži tam spadli do technologické šachty. Jeden z nich na místě zemřel, druhého záchranáři převezli do nemocnice.
Podle Policie ČR zasahovaly v podniku všechny složky integrovaného záchranného systému. Co přesně pádu předcházelo, policie zatím neupřesnila. Případ si převzali písečtí kriminalisté.
Hasiči vyprošťovali muže z několikametrové hloubky
Zásah byl náročný především pro hasiče. Podle informací z místa vyprošťovali oba muže zhruba ze čtyř až pěti metrů hluboké šachty. Používali lezeckou techniku a do akce se zapojila i profesionální jednotka z Písku. Šachta měla být objemu přibližně deset krychlových metrů.
Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje vyslala na místo několik posádek a k zásahu vzlétl i vrtulník. Záchranáři na místě ošetřili jednoho muže a transportovali ho do Nemocnice Písek. Druhý muž zemřel ještě předtím, než se ho podařilo ze šachty vyprostit.
Vyšetřování pokračuje
Policie nyní zjišťuje, jak se muži do šachty dostali a zda šlo o pracovní úraz. Další podrobnosti zatím nezveřejnila.
Písek leží v Jihočeském kraji zhruba 50 kilometrů od Českých Budějovic. Zásah na Písecku řešil také Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje.
Zdroj: REGIONJIH.CZ

